Bageta s treskou tmavou

Pikantné a neuveriteľne chutné! Pikantná treska dodáva známej slanej chuti. V kombinácii s vareným vajcom, sviežim šalátom a našou pikantnou tatárskou omáčkou je jednoducho bezkonkurenčná!

Výživové informácie100gporcia
Kalorická hodnota ​​(kJ)8921294
Kalorická hodnota ​​(kcal)213308
Tuky (g)8,812,7
z toho nasýtené mastné kyseliny (g)1,62,3
Karbohydráty (g)21,531,2
z toho cukry (g)1,11,6
Bielkoviny9,914,3
Soľ (g)1,92,8

Alergény

Obilniny obsahujúce lepok (t.j. pšenica, raž, jačmeň, ovos, špalda, kamut a výrobky z nich)
Vajcia a výrobky z nich
Ryby a výrobky z nich,
Zeler a výrobky z neho
Horčica a výrobky z nej

Prírodné ingrediencie & najlepšia príprava!

Milujeme naše ryby a chceme, aby si všetci užívali čerstvé a ľahko konzumovateľné ryby s čistým svedomím. Preto sa vedome vyhýbame používaniu zvýrazňovačov chuti, umelých príchutí a geneticky modifikovaných prísad. Naše výrobky z rýb pochádzajú výlučne z regulovaných zdrojov.

Treska tmavá

Vedeli ste, že treska tmavá nemá vôbec nič spoločné s lososom? Patrí totiž do rodiny treskovitých rýb a je blízkym príbuzným tresky obyčajnej. Keď na začiatku 20. storočia došlo k úbytku úlovkov pravého lososa
v stredoeurópskych riekach, stala sa táto ryba viac než dôstojnou náhradou. Spočiatku sa jej ale nedarilo a bola skôr ležiakovým tovarom, pretože jej surové mäso je tmavé až sivasté, preto ho fanúšikovia rýb skôr odmietali. A to napriek tomu, že mäso tresky tmavej pri tepelnej úprave zosvetlie. Následne sa často prifarbovala a predávala sa ako lacná „náhrada lososa“. Táto metóda predaja pomohla treske tmavej preraziť.
V minulosti si pre svoju čiernu tlamu vyslúžila názov „keler“ (nemecky „Köhler“ = uhliar). Medzičasom sa treska tmavá stala so svojím bielym pevným mäsom natoľko obľúbená, že dnešné taniere v Nemecku si bez nej už ani nevieme predstaviť. Treska tmavá sa s obľubou spracúva na čerstvé frikadely, vypráža sa do chrumkava alebo sa podáva ako rybie prsty. Okrem toho sa pre svoje pevné mäso hodí aj na grilovanie.
Naše filé z tresky tmavej pochádza z trvalo udržateľnej akvakultúry. Preto si tieto ryby môžete vychutnať s čistým svedomím a maximálnym pôžitkom.

Miesto lovu

FAO oblasť lovu: 27
Ostatné oblasti lovu: Barentsovo more, Nórske more, Špicbergy a Medvedí ostrov, Severné more, Island, Faerské ostrovy
Druh lovu: Vlečné siete, okružné siete, zdvižné siete, háky, dlhé laná, žiabrové siete, porovnateľné siete

Zdielanie